Київ, проспект Науки 119-Б
Наша адреса
Наші клієнти пишуть сюди:

Час роботи: пн-пт з 9:00 - 18:00

Чому у холодильнику на задній стінці утворюється конденсат?

  • 30.04.2022

Конденсат у холодильнику – складність великої кількості старих моделей морозильної техніки. Краплі води замерзають великим шаром інею, що призводить до утворення снігової «шапки» і значно знижує об'єм камери, виводячи дорогу техніку. Тому багато власників змушені систематично приділяти свій час на виснажливе розморожування.

Поява конденсату у холодильнику – це небезпечно?

Надмірна кількість води в холодильниках має шкідливий вплив на продукти, що знаходяться усередині. У таких ситуаціях складаються більш ніж сприятливі умови для того, щоб утворювалася пліснява та розмножувалися мікроорганізми. Звідси таке вагоме значення має вміння розрізнити, коли конденсат – результат звичайних процесів усередині агрегату, а коли – це вже вважається несправністю.

Усередині камери з'являється конденсат: починати турбуватися?

Якщо вами були помічені краплі, що збігають, до низу по задній стінці холодильника, поки нічого серйозного не сталося. Не турбуйтеся раніше часу. Таким чином, функціонує техніка і в природному порядку волога повністю збирається в дренажному отворі, де перетворюється на одній із стадій циркуляції фреону.


Ймовірні причини надмірної появи конденсату:


  • забитий дренажний канал, вода, що накопичилася, жодним чином не виводиться;
  • холодильник давно не підлягав розморожуванню;
  • усередині стоять відкриті ємності з рідинами;
  • або є гарячі каструлі, інші сотейники з високою температурою;
  • зносився ущільнювач, що стало визначальним чинником підвищення температури у внутрішньому просторі.

У ряді випадків, власники побутової техніки рідко читають інструкції після покупки, не обізнані з правилами використання холодильника, і не розуміють, що робити, якщо накопичується волога на задній стінці пристрою.

Що робити, якщо в холодильнику вже сформувався конденсат

Можна регулярно розморожувати техніку, проте це, як ви розумієте, лише симптоматичне лікування, яке не усуне причину виникнення.

Слід перевірити, чи повністю прилягає дверцята до ущільнювача холодильника: може бути, що сталася розгерметизація камери і всередині почала накопичуватися вода.

Потім, слід переконатися, що вся сім'я дотримується правил експлуатації агрегату і ніхто не ставить гарячі страви всередину, і більше того, не накриваючи їх.

Зверніть увагу, чи добре функціонує дренажна система, чи немає скупчення води в піддонах або ж на нижніх полицях. За умови, що стік забитий, потрібно обережно пролити його гарячою водою, напередодні поставивши тазик під низ. Великі перешкоди (наприклад, шматочки продуктів) можна забрати руками, маленькі вимиються самі водою.

Якщо при загальному огляді ви не знайшли проблеми – це означає, що причина ховається набагато глибше, і радимо звернутися за професійною допомогою.

Куди звернутися за допомогую?

Якщо у вас немає необхідних знань, щоб власноруч з'ясувати причину, внаслідок якої утворюється конденсат у холодильнику, звертайтесь до центру “Сервіс-Холод Київ”.

Приїхавши до вас, ми гарантуємо вам, що у мінімальні терміни проведемо діагностику та усунемо причини виникнення надмірної вологості у вашому холодильнику. Кожен наш майстер має великий досвід у галузі ремонту холодильної техніки. Щоб зв'язатися з нами, зателефонуйте або напишіть на вайбер.